Cast ajansları ülkenin pek çok ilinde hizmet vermekte olan firmalardır. Bu ajanslar, çok sayıda gencin hayali olan sektörlerde hizmet vermektedir. Cast ajansları ülkenin pek çok ilinde hizmet verdiği gibi Ağrı ilinde de hizmet vermektedir. Ağrı cast ajansları sayesinde, Ağrı’da yaşayan pek çok kişi hayallerine kavuşma imkânına sahip olmuştur.  Bu cast ajansları, oyunculuk modellik, mankenlik, figüranlık, fuar hostesliği, tanıtım mankenliği gibi pek çok sektörde hizmet vermektedir. Ağrı cast ajanslarının hizmet vermiş olduğu sektörler yetenek ve beceri gerektiren sektörlerdir. Bu yüzden yapılan her başvuru kabul edilmemektedir. Ağrı cast ajanslarının hizmet vermiş olduğu sektörler genelde gençler tarafından ilgi görmektedir. Kendini bu sektörlere dahil etmek isteyen gençler, bu ajanslara başvuruda bulunmaktadırlar.

Ağrı oyunculuk ajansları, gençler tarafından en çok ilgi gören sektörlerden birisidir. Ancak oyunculuk sektörü en fazla yetenek gerektiren sektörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden yapılan başvuruların her biri detaylı bir şekilde incelenmektedir. Yetenek ve deneyim sahibi olan kişilerin bu sektörlere girmesi daha kolay olacaktır. Bu yüzden başvuru yapmadan önce yeteneklerinizi değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca oyunculuk eğitimi almış olmanız, size bir artı kazandıracak ve bu sektöre girme imkanınızı kolaylaştıracaktır.

Gençler tarafından sevilen ve benimsenen sektörlerden biriside, mankenlik sektörüdür. Ağrı mankenlik ajansları çok sayıda kişinin ilgi gösterdiği bir sektördür. Manken olma hayali kuran kişiler bu ajanslara başvuru yapmaktadırlar. Ancak bu sektöre girebilmeniz için, belirlenen şartlara uygun olmanız gerekmektedir. İlk aşama için aranan şartlar fiziksel özellikleriniz ile ilgili olsa da diğer aşamalarda fiziksel özelliklerinizin uygun olması yeterli olmayacaktır. Başvurunuz değerlendirirken yetenekleriniz ve deneyimleriniz de göz önünde bulundurulacak ve ona göre bir seçim yapılacaktır. Yani sadece güzel ya da yakışıklı olmanız bu sektöre dahil olmanız için yeterli değildir.

Ağrı reklam ajansları, günümüzde pek çok projede başarılı olmuştur. Bu başarısından dolayı çalışmalarını sürdüren reklam ajansları, yeni projelerde yer almaya devam etmektedir. Ağrı reklam ajansları, her yaştan katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden geniş bir kadroya sahiptir.