Ajanslar, oyuncu ya da model olmak isteyenlere dayalı bir çalışmaya odaklı bir işlemi gerçekleştirmektedir. Bu aşamada da bu tür meslek dalları ile ilgili hayalleri ya da düşünceleri var olan adaylara yönelik bir çalışmayı da ortaya koyarak; kendini göstermektedir. Cast ajans oyuncu aşamasında kendini gösterecek olan bu tür faaliyetlerin ortaya çıkmasından dolayı da yetenekler bulunan kişilere bağlı olarak da olumlu sonuçlar var olmaya ve kısa bir zaman dilimi içerisinde de gerekli işlemlerin gözlemlenebilecektir. Bunun yanı sıra dizi ile film projelerinde oyuncu adaylarının sıkça yer almasına bağlı olarak da kendini göstermesi sonucu ortaya çıkacaktır. Bu aşamada da cast ajans oyuncu alanında gerekli faaliyetler de cast ajansları tarafından da hayata geçirilecektir.

Cast ajans oyuncu başvurusu işlemleri akabinde de gerekli işlemler hayata geçirilebilecek ve bu aşamada da olumlu sonuçların meydana gelmesi ile beraber de ön planda yer alacak olan sonuçların ortaya çıkması durumu da gün yüzüne çıkarak; gün be gün cast ajanslarının ilgisi dahilinde de varlık gösterecektir. Cast ajans oyuncu başvurusu aşamasında da gerekli işlemler yeterli sonuçlara ulaşmak adına da gerekli faaliyetler oyuncu adayları tarafından gerçekleştirilecek ve bu kapsamda da gereken işlemler de bazı kriterler doğrultusunda yeterli sonuçları vererek; bu bağlamda önemli bir durumda da yer almaya başlayacaktır.

Oyunculuğun yanı sıra modellik aşamasında da yeterli bir kapsamda yer alacak olan cast ajansları; bu alanda da cast model kayıt işlemi kapsamında da yer alarak bu bağlamda gerekenleri sağlama noktasında da yeterli faaliyetlerini gösterecektir. Bu alanda da cast model kayıt süreci dahilinde de ünlü bir seçenek olarak gündemde de yer almaya başlayacaktır. Model olmak isteyenlere bağlı olarak da yer alacak olan şekilde de yer alması ile beraber önemli işlemler dahilinde de farklım projelerde yer alma şansı da ortaya çıkacak ve bu kapsamda da ön planda şekillenecek olan çalışmalarda da yer alma şansı ile karşı karşıya kalacak bir biçimde de etkili olarak kendini gösterecektir.