Bilecik cast ajanslarına başvuru yapıp hayalinde ki mesleği icra etmek isteyen bir çok birey için ilk aşamada iyi bir cast ajans seçimidir. Peki bu cast ajanslarına başvuru süreci nasıldır? Öncelikli olarak hangi cast ajansını tercih edeceğinizi belirlemeli, sonra da başvuru için söz konusu cast ajansınızın web sitesinde ki başvuru formu sayfasını açmalısınız. Tabi başvuru yapmadan önce, ajansınızın başvuru şartlarını okumanızı tavsiye ederiz. Bu cast ajanslarının bir çoğu sabıka kaydı bulunan bireylerin başvurularını değerlendirmemektedir. Sizde bu gibi şartları önce okumalı ve bu şartları sağladığınızı düşünüyorsanız başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurunuzu gerçekleştirirken doğru bilgileri girmek oldukça önem arz eden bir konudur ve özellikle iletişim bilgilerini girdikten sonra en az 2 defa kontrol etmenizi öneririz. Diğer hatalarınızın telafisi olabilir; ama iletişim bilgilerini yanlış girdiğiniz takdir de, cast ajans yetkilileri sizinle iletişim kuramazlar. Bilecik modellik ajanslarına başvurunuzu gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise, gönderdiğiniz fotoğrafların kalitesi, çekim zamanı gibi unsurlardır. Nitekim yıllar önce çekindiğiniz bir fotoğrafı cast ajansına göndermeniz oldukça mantıksız bir eylem olarak kabul edilebilir. Ayrıca çekindiğiniz fotoğrafların mümkün olduğunca kaliteli olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

Başvuru süreci hakkında bilinmesi gereken bir detay ise, cast ajanslarının işleyişi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Cast ajanslarına kabul edilen birçok aday, ne yazık ki bu ajanslara kabul edilmekle birlikte oyuncu veya model olarak kendisini görmektedir. Bu yanlış bir düşünceden başka bir şey değildir. Zira bu adaylar için önemli bir adımdır; ama bu sizin oyuncu veya manken olduğunuz anlamına gelmez. Ayrıca Bilecik cast ajans başvurusu yapan bireyler bilmelidir ki, cast ajansları size kesinlikle iş garantisi vermez. Eğer birileri size bunu garanti ediyor ise, iki kez düşünmeniz önerilir.

Bilecik reklam ajanslarına veya buna eş değer bir cast ajansına başvurunuzu gerçekleştirdiniz diyelim. Bu aşamadan sonra cast ajansında ki yetkililerin sizin talebinizi incelemesini beklemelisiniz. Eğer yetkililer sizi uygun görürler ise, sizi arayacaklardır ve ajanslarına görüşmek için çağıracaklardır.