Cast ajansları oyuncu ya da model olmak isteyen kişilere dayalı bir biçimde faaliyetlerini göstererek bu aşamada da ön planda yer alacak seçenekleri ile de gündemde kalarak yeterli sonuçları sağlama aşamasında da ilgi çekecek türde yer alması ile de kendini gösterecektir. Bu alanda da Bitlis cast ajans başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra bu tür girişim sonrasında oyuncu ya da model adaylarının ilgi çekecek türde yer alması ile beraber de bu alanda kendini gösterecek şekilde yer alması ile de kendini göstermesi sağlanacaktır. Bu aşamada da oyuncu ya da model olmak isteyen kişilere belli bir çözüm yolu da üretecek şekilde de yer alması ile bilinecektir.

Oyunculuk aşamasında da ilgi çekecek türde yer alan söz konusu cast ajans firmaları; bu kapsamda sürekli olarak tercih edilen seçenekler arasında da yer alması ile beraber değerlendirilecektir. bu aşamada da Bitlis dizi film ajansları bünyesinde de ilgi çekecek türde yer alacak olan çalışmalar sayesinde de sürekli olarak kabul görecek girişimler olarak kabul görecektir. Bu alanda da yeterli sonuçları sağlamak adına gündeme gelen söz konusu firmalar Bitlis çocuk ve bebek oyuncu ajansları adı altında da gerekli hizmetleri sağlamak adına da aktif bir konumda yer alması ile de tanınacaktır. Bu sayede de sürekli olarak aktif bir konumda yer alması beklenen bu türdeki cast ajans firmalarının devamlı olarak oyuncu ya da model adayı çıkarmaya dayalı faaliyetlerini de gösterecektir.

Cast ajansları modellik aşamasında da yeterli sonuçları sağlama konusunda gündeme gelerek bu kulvarda sürekli olarak çalışmalarını da sürdürmektedir. Bu alanda da Bitlis modellik ajansları bünyesinde de yer alması aşamasında da gündeme gelerek bu kulvarda adından söz ettirilmesi durumunda da yer alması konusunda da yer alarak bu bölgede kendini gösterecektir. Bu aşamada da gündeme gelecek sonuçlar bünyesinde de yeterli gelişmelere yer verecek olan çalışmalar sayesinde de etkili bir sonuç sağlamak adına da kendini gösterecek olup; bu kulvarda her zaman ilerlemeye de sağlayacaktır.