Cast ajansları çalışmalarını genel olarak model ya da oyuncu olmak isteyenler üzerine kurmakta ve bu anlamda da sistemli bir biçimde ilerleyerek; bu tür meslek dallarında var olmak isteyen kişilere yönelik de hizmet sağlamaya devam etmektedir. Bu aşamada da cast ajans başvuru imkanı ile de kendini göstermekte ve kayıt formaları ile model ya da oyuncu ajanslarının devreye girmesi ile beraber; yeterli sonuçları sağlanması aşamasında da faaliyetleri de göstermektedir. Cast ajans başvuru seçenekleri ile oyuncu ya da model olma hayali kuran kişilere yönelik faaliyetlerini göstermekte ve bu anlamda da yeterli sonuçları sürekli olarak da gündemine taşımaktadır.

Cast ajans kayıt formu seçenekleri ile gerçekleştirilen oyuncu ya da model seçimlerinde başvuru yapmak ilk olarak birey tarafından gerçekleştirilecek ve cast ajanslarının farkındalık alanına da girerek; bu bağlamda önemli sonuçları sürekli olarak gündemlerine alacaklardır. Cast ajans kayıt formu esnasında bazı kişisel bilgilerin yanı sıra yeteneklerin ve eğitimlerin hakkında da bilgi sağlayabilecek olan oyuncu ya da model adayları; bu aşamada da insanların ilgisini çeken bir girişim dahilinde de kendini gösterecektir. Cast ajans seçenekleri bu işlemden sonra da kendini gösterecek şekilde yer almakta ve önemli ölçüde de başarı sağlamakta olup; söz konusu başarıları da oyuncu ve model adaylarına da lanse etme noktasında yeterli olarak kendini göstermektedir.

Oyuncu ya da model olmak isteyen kişilerin; ajans kayıt imkanı kapsamında değerlendirilerek; bu bağlamda yeterli sonuçlara ulaşması aşamasında da yeterli sonuçları gündemlerine taşıması sonrasında da devreye girerek; bu bağlamda kendini göstermesi sağlanacaktır. Ajans kayıt imkanı kapsamında oyunculuk ya da modellik aşamasında da kariyer seçeneklerini gündemlerine alması sağlanacak ve bu bağlamda da şöhret kapıları aralanacaktır. Oyuncu ve model adayları; cast ajans bünyesinde etkili bir biçimde çalışarak; bu anlamda da gerekli dizi, film ya da reklam projelerinde var olmaya başlayacak ve bu noktada da kalıcı bir isim elde etme konusunda da kendini göstererek; yeterli sonuçlar ile de karşı karşıya kalacaklardır.