Her insan kendi mesleğinde kendi branşında en iyisi olmayı ister. Bu tabi ki bilindiği kadar kolay değildir. Herkes en iyisi olmayı ister fakat genelde kimse yoğun bir çaba sarf etmez.  Her mesleğin ayrı bir nazı vardır. Kolay diye bakılan bir mesleğin bile kendisine göre o mesleği yapan insana göre bir zorluğu bir nazı vardır. Kişisel gelişim uzmanlarının başarı merdivenlerini hızla tırmanılması için tek bir kuralları vardır; kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedef doğrultusunda adım atın. Zamanı iyi kullanın ve boşa geçen her zaman için üzülün.  İyi bir model olmak istiyorsanız kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedefe yönelik adımlar atın ki bu alanda en başarılı model siz olun.

İş hayatında özellikle modellik sektöründe yeni başlayanlar ya da başlamayı düşünenler genelde ön yargılı yaklaşıyorlar. Ben yapamam gibi. Kendinize güvendikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Modelliğe ilk başladığınızda elbette bir çekingenlik olacak. Ama ilerleyen zamanlarda deneyimli olacağınız için birinin size bir şey demesine gerek olmadan siz kendiniz bunu yapacaksınız.

Genelde fotomodellere mesleğinden memnun musun diye sorulduğunda mesleklerini çok severler. Ve onlara hayran birilerinin olması hoşlarına gider. Hiç tanımadığım biri tarafından sevilmek çok güzel derler. Bizlere sorulsa bizler de aynı şeyi deriz.  İnsanlar olarak sürekli sevilmek isteriz bu hoşumuza gider. Hiç tanımadığımız insanlar tarafından sevilmek nasıl bir duygu olurdu acaba?

Başarılı bir model olmak isteyen bir modelin yapması gerekenler listesi oldukça kabarık. Birinci şart diye bir madde koysaydık bakımlı olmayı bırakmamak birinci şart olurdu. Sürekli yeniliğe açık olmak gerekir. Çünkü fotomodellik her gün aynı işin yapıldığı bir meslek grubu değildir. Eleştiriye açık olmalı bir fotomodel. Çünkü eleştiri her zaman kötü değildir. Bazen de yanlışını göstermek için söylenen bir sözdür. Zamanınızı doğru şekilde kendiniz yönetmeniz gerekir. Doğal olun yani dış görünüşünüz sizi tarif etsin. Ve en önemli kurak ise hedeftir. Hedefinizden şaşmayın.  Bu kuralların hepsine uyduktan sonra bir bakmışsınız adınız dünyanın en başarılı modeli diye haberlerde.

Kaynak: http://www.cocukoyuncuajansi.com/cast-ajanslarinda-modellige-dayali-faaliyetler