Ürünleri pazarlama açısından önemli bir noktada yer alan reklam filmleri; bu alanda zaman zaman çocuk oyunculara da yer vererek; bu tür bir projelerde yer alamsını sağlamaktadırlar. Bu noktada da çocuk reklam yıldızı ajanslar devreye girerek; ürünlerin başarılı bir biçimde reklam filmleri çekilmesi konusunda da etkili bir konumda yer almaya da başlamaktadır. Çocuk reklam yıldızı ajanslar aşamasında da herhangi bir ürün kapsamında yer alan reklam filmleri konusunda da keşfedilecek olan yeni kişiler; küçük yaştan itibaren kamera ile tanışma şansı ile karşı karşıya kalabilecek ve bu doğrultuda da ilerlemeyi sürdürecektir.

Çocuk reklam oyuncuları aşamasında da devreye girecek olan cast ajansları; bu alanda bebeklerin kullanımına uygunluk taşıyacak bir noktada yer alan ürünleri baz alarak; bu anlamda yeterli sonuçlar sağlayacak ve var olan ürünlerin satış grafiklerini de arttıracak olan reklam unsurlarında boy gösterebilecektir. Çocuk reklam oyuncuları konusunda yeterli sonuçları sağlayacak olan cast ajans firmaları; bu anlamda oldukça etkili bir seviyede yer alarak; çocukların keşfedilmesi noktasında da cast çalışmalarını gerçekleştirmeye dayalı faaliyetlerini de gösterecektir. Cast ajans firmalarının bu denli bir çalışma içerisinde yer almasına bağlı olarak da başvuruları kabul ettiği gözlemlenebilecek ve bu doğrultuda da yeni çocuk oyuncuları reklam filmlerinde görebilmek de mümkün olacaktır.

Cast ajanslarının reklam faaliyetleri üzerindeki etkisi oldukça fazla olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada da çocuk reklam yıldızları aşamasında da gerekli seçme işlemlerini de hayata geçirebilecek bir konumda yer almaya da başlayacak olan cast ajansları; beklenti içerisinde yer alan vasilerin bu tür bir imkanla çocuklarını karşı karşıya getirecek bir konumda yer almaya da başlayacaktır.  Çocuk reklam yıldızları aşamasında yeterli bir konumda yer alacak olan cast ajans firmaları; bu anlamda yeterli sonuçları ortaya koyma noktasında çocukların kamera karşısındaki görünümünü temel alacaktır. Bu sayede de insanlara karşı yapılacak olan ürün tanıtımını da hayata geçirmek için çocuk reklam yıldızı adaylarının da devreye girmesi ile beraber; olumlu sonuçların kendini göstermesi de sağlanabilecektir.