Evlilik programları dizi ve filmler gibi televizyonların olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiştir. Günümüzde insanlar evliliği bir ihtiyaç olarak görmeye başlamış ve evlenmek için evlilik programlarını kendilerine en kolay yol olarak seçmişlerdir. Bu programların başta gelenleri ise Kısmetse Olur, Esra Erol, Zuhal Topal gibi programlardır.

Başarılı ve güzel sunucuların düzenlediği evlilik programlarına başvurular genelde programa ait olan internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bunun yanında cast ajansları üzerinden de başvurular yapılmaktadır. Bazı yönetmen ve yapımcılar ihtiyaç duydukları kişileri cast ajanslarından seçmektedirler. Evlilik programlarına başvurular insanlara evlilik yolunda önemli bir aracı olduğu gibi insanların ün kazanmasında da önemli bir faktördür. Bazı evlilik programlarında ki seyircilerin de belli bir para karşılığı cast ajanslarından seçildiği bilinmektedir. Sizin de evlilik hayaliniz varsa, hatta evlenmek için geç kaldığınızı düşünüyorsanız evlenme programlarına başvurarak taliplerinizi bekleyebilirsiniz. Cast ajanslarına başvuruda bulunarak da evlilik programlarının yanı sıra dizi ve film projelerinde yer alma şansını yakalayabilirsiniz. Bu programlara katılmak için başvuru yaptığınız cast ajanslarının evlilik hayatında size etkileri olabileceği gibi sizi iş hayatında da yönlendirerek başarılı bir oyuncu haline bile getirebilir. Cast ajansları yönetmen ve yapımcıların sizi keşfetmesini sağlar. Böylelikle deneme çekimlerine katılarak dizi ve filmlerde bile rol alabilir ve kariyer yapabilirsiniz. Cast ajanslarında kendinizi göstermeniz son derece önemlidir. Çünkü ajanslar gözlerine kestirdikleri oyuncuları yeni yüsler arayan prodüksiyon şirketlerine önerir. Sizin gibi cast ajansına başvuru yapan binlerce kişi olduğunu unutmamanız gerekir. Size fark yaratacak şey yeteneğiniz ve fiziksel görünümünüz olacaktır.

Cast ajansı seçiminde doğru ve güvenilir cast ajansları seçmek oldukça önemli bir konudur. Biraz araştırma yaparak işini iyi yapan cast ajansları bulmak gerekir. Çünkü amacı çok kötüye kullanarak insanların hayalleriyle oynayan ve onları kandırmayı kendine amaç edinmiş bazı cast ajansları bulunmaktadır. Bunlara irtibat etmemek kendinizi oyunculuk hayatında da geliştirmek için çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Cast ajanslarının başvuru sürecinde onlalrla kişisel bilgilerimizi ve görüntülerimizi paylaşırız bu yüzden tercih edeceğimiz ajansı bir ön araştırmayla seçmeliyiz.