Aldığı yoğun taleplerden dolayı çalışmalarına ara vermeden devam eden cast ajansları, Hakkari’de de çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Yeni projelere yeni yüzlerle imza atmayı hedefleyen Hakkari cast ajansları, hedeflerine ulaşacağına inanmaktadır. Dizi ve film projelerine, reklam projelerine yeni yüzleri dahil etmek isteyen Hakkari cast ajansları, yeni yüz arayışlarına devam etmektedir. Başvuruları değerlendirmeye alarak profesyonel ekibi sayesinde en doğru kişileri seçen Hakkari cast ajansları, ileride yüksek mertebelerde rol alacağına inanmaktadır.

Oyunculuk olmak isteyen adaylar başvurularını Hakkari oyunculuk ajanslarına yapmaktadırlar. Oyuncu olmak isteyen kişilerin yapmış oldukları başvurular uygun görüldüğünde diğer aşamalara geçebileceklerdir. Diğer aşamalara geçen kişiler eğitim sürecine başlayacaklardır ve oyuncu olma yolunda başarı ile ilerleyeceklerdir. Fakat eğitim sürecine kadar gelemeyen kişiler, oyuncu olmakta kararlılar ise şanslarını tekrar denemeli ve hedeflerine ulaşıncaya kadar pes etmemelidirler. Bu yolda kendine inanmayan kişiler, bu sektör içerisinde yükselemeyeceklerdir. Eğitim sürecine kalan kişiler ise bu süreç içerisinde zorlanacaklardır. Fakat iyi ve başarılı oyuncu olmak için bu sürecinden başarıyla tamamlanması gerekmektedir.

Oyunculuk hayali kuran kişilerden bazıları ilk önce figüranlık sektörüne yönelmektedir. Figüranlık sektörü de oyunculuk sektöründe uygulanan bir eğitim düzeni uygulamaktadır. Fakat figüranlık sektörünün uyguladığı eğitim süreci oyunculuk eğitim sürecininki kadar zorlu değildir. Bu yüzden ilk önce figüranlık sektörüne giren kişiler, oyunculuk için daha kısa ve daha deneyimli bir yol olduğunu düşünmektedirler.

Genç kızlar tarafından daha fazla ilgi gren modellik sektörünün de zorlu bir eğitim süreci vardır. Mankenlik ve modellik için aranan şartlara uygun olan kişiler, Hakkari modellik ajanslarına başvuruda bulunurlar. Aranan şartlara uygun olsa bile her başvuru yapan kişinin başvurusu kabul edilmez. Deneyim ve yetenek sahibi olan kişilere bu sektörde de öncelik tanınır. Her ajans seçtiği kişinin başarılı ve yetenekli bir kişi olmasını ister. Fiziği güzel olan, jest ve mimiklerini kullanmasını bilen ve vücut dilini iyi konuşturan kişiler bu sektöre girmeye uygun görülür.

Hakkari cast ajansları, tanıtım mankenliği ve fuar hostesliği gibi sektörlerde hizmet vermektedir. Hizmet vermiş olduğu bu sektörlerde, diğer sektörler kadar sık bir eğitim süreci uygulanmaz.