Oyunculuk yolunda yürüme kararı alan oyuncu adaylarının bu yönde atmış oldukları adımlardan bir tanesi başarılı ve de anlaşılır bir şekilde hazırlamaları gereken cast ajans başvuru formu olmalıdır. Bu formun doldurulması ve de ajans yetkilileri tarafından anlaşılır bir dil ile ifade edilmiş olması gerekmektedir. Her oyuncu adayının geleceğine yönelik atmış oldukları adımın bu yönde en doğru bir şekilde yer edinebilmesi aday olma yolunda hazırlanmakta olan formların düzenli bir şekilde hazırlanması sürecidir.

Hatay Cast Ajanslarına sağlanmakta olan başvuruların değerlendirilmesi aşamasında da cast ajans yetkilileri dikkatli bir şekilde değerlendirmeye alabilmek için büyük bir çaba sarf etmektedirler. Oyunculuk yolunda ilerleme kararı içerisinde olan oyuncu adaylarının en iyi yerlerde olabilmesi yolunda karar verilmesi aşaması ajans yetkililerinin o aşamadaki verilen karara bağlı olmasından dolayı oyuncu adaylarının bu süreçteki arzularını yok etmek istemezler. Hatay Oyunculuk Ajansları oyuncu bulabilme konusunda ve oyuncu yetiştirme konusunda başarı sergilemiş olan başarılı kurumlardan bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Hatay Modellik Ajansları olarak ta yer alan diğer kollarında göstermiş olduğu başarıyı aynı şekilde model olmak isteyen adaylar noktasında da gerçekleştirerek büyük bir başarı sergilemektedir.

 

 

 

Oyuncu olabilmek isteyen oyuncu adaylarının yeteneklerinin yanı sıra kendilerinde özgüven duygusunun da baskın bir şekilde yer alması gerekmektedir. Oyunculuğun temel kuralları arasında yer alan özgüven duygusu bir oyuncu adayının başarısız ya da başarılı olabilmesi faktörlerini derinden etkileyebilen bir kural olmasından dolayı oyuncu olmak isteyen adayların bu önemli hususa dikkat etmesi gerekmektedir. Hatay Çocuk Ajansları olarak ta çocuk oyuncu adaylarının oyunculuk yolunda yürüyebilmesi için bir merdiven bir rehber olması yönünde de örnek olması sebebi ile önem verilen iller arasında yerini almaktadır. Oyunculuğun yalnızca ekran yüzü olması değil duruş ve davranışları ile de örnek olabilmesi için büyük bir çaba sarf etmesi yönü ile farkını da gösterebilen cast ajansı bu eğitim süresince oyunculuk yönündeki her adım da imzasını bulundurmaktadır. Oyuncu olabilmek isteyen adayların başarılı olması cast ajansların da emek vermiş oldukları bir durumdur.