Şimdiye kadar başarılı işlere imza atmış olan ve gençleri hayallerine kavuşturmaya devam eden cast ajansları, çalışmalarına Kars’ta da devam etmektedir. Kars cast ajansları sayesinde, Kars’ta yaşayan kişilerde cast ajanslarının bu imkanlarından faydalanabilmektedirler. Kars cast ajansları, modellik, mankenlik, oyunculuk, figüranlık, fuar hostesliği, tanıtım mankenliği ve daha pek çok sektörde hizmet vermektedir. Bu sektörlerde yer alma hayali kuran gençler, bu fırsatı değerlendirmek için Kars cast ajans başvurusunda bulunmaktadırlar. Kars cast ajansları başvuru konusunda da gençlere kolaylık sağlamak amacıyla internet yapılan başvuruları da kabul etmektedir. Ancak bu sektörler yetenek gerektiren sektörler olduğu için yapılan her başvuru kabul edilmemektedir.  Sizde bu sektörlere katılmak istiyorsanız ilk önce yeteneklerinizi değerlendirmelisiniz. Yeteneklerinize uygun olan sektörü seçmeniz o sektöre daha kolay seçilmenizi ve sektöre daha hızlı uyum sağlamanızı sağlar.

Kars cast ajanslarının hizmet vermiş olduğu sektörler arasında yer alan oyunculuk sektörü gençler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Oyuncu olma hayali kuran ve son zamanlarda oyuncu ihtiyacının artmasını fırsat bilen gençler, Kars oyunculuk ajanslarına başvuruda bulunmaktadırlar.  Gençlerin yapmış olduğu başvurular, profesyonel ekipler tarafından incelenmektedir. İncelenen başvurularının hepsi kabul edilmemektedir. Oyunculuk sektörü en çok yetenek gerektiren sektörlerden birisidir. Oyuncu olabilmeniz için yeteneklerinizi farkında olmanız ve bu yetenekleri rahatlıkla kullanabilmeniz gerekir. Aksi takdirde bu sektöre girmekte veya ilerlemekte başarılı olamayacaksın.

Ayrıca Kars cast ajansları, modellik sektörüne de büyük ilgi görmektedir. Gün geçtikçe gelişmekte olan bu sektör, önceden genç kızlar tarafından ilgi görse de son zamanlarda erkekler tarafından da ilgi görmeye başlamıştır. Bu sektöre olan ilginin artmasıyla Kars modellik ajanslarına olan başvuruda artmıştır. Bu sektörde de başvurular profesyonel ekipler tarafından incelenmektedir ve belirli yeteneklere sahip olan kişilere öncelik verilmektedir.  Yani sadece güzel ya da yakışıklı olmanız bu sektöre girebilmeniz için yeterli olmayacaktır.  Profesyonel ekipler sizin yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi de göz önünde bulundurur ve ona göre bir tercih yapar. Ayrıca sizin almış olduğunuz modellik eğitimleri de bu sırada devreye girerek, size öncelik tanınmasını sağlar.