Cast ajansları, ülkenin her ilinde hizmet vermekte ve başarılara ulaşmaya devam etmektedir. Cast ajansları, Kastamonu’da da bütün imkanları Kastamonu halkına sunmuştur. Bütün imkanları halkına sunan Kastamonu cast ajansları, oyunculuk, modellik, figüranlık, tanıtım mankenliği, fuar hostesliği gibi pek çok sektörde hizmet vermektedir. Kastamonu cast ajanslarının hizmet vermiş olduğu sektörlerden yararlanmak isteyen kişiler Kastamonu cast ajans başvurusu yaparak bu sektörlerde yararlanmaktadır. Kastamonu cast ajansları, şimdiye kadar çoğu projeyi başarıyla sonuçlandırmıştır ve sektöre kazandırdığı kişilerin başarılı olmasını sağlamıştır.

Oyunculuk sektörü gençler tarafından yoğun ilgi gören bir sektör haline gelmiştir. Oyuncu olmak isteyen kişiler Kastamonu oyunculuk ajanslarına başvuruda bulunmaktadırlar. Yapılan başvurular profesyonel ekipler tarafından incelenip, değerlendirilmektedir. Projeler için uygun görülen kişilerin başvuruları kabul edilmektedirler. Başvurusu kabul edilen kişiler diğer aşamaya geçmektedirler. Diğer aşamaları deneme çekimleridir. Bu aşamayı başarıyla tamamlamak isteyen kişiler, kameralar karşısında rahat olmalıdırlar. Aksi takdirde bu aşamayı başarıyla tamamlayamazlar.

Modellik ve mankenlik sektörü son zamanlarda oldukça gelişmektedir. Önceden kızlar tarafından yoğun bir ilgi gören Kastamonu modellik ajansları, son zamanlarda erkekler tarafından da ilgi görmeye başlamıştır. Kastamonu modellik ajanslarına, genç erkeklerin ve genç kızların göstermiş oldukları ilginin artmasıyla, başvurularının sayısı da artmıştır. Modellik sektörüne katılmak isteyen kişilerin aranan şartlara uygun olmaları durumunda yaptıkları başvuru değerlendirmeye alınır.  Uygun görülen kişiler diğer aşamalara geçebilirler. Modellik sektörü ne kadar fizikle alakalı bir sektör olsa da yeteneklerle ve deneyimlerle de alakalıdır. Yani güzel ya da yakışıklı olan herkes model ya da manken olamaz. Modellik sektörüne girebilmeniz için mankenlik eğitiminiz olması da gereklidir. Yetenekleriniz diğer kişilerden fazla olması ve yeteneklerinizi gerektiği gibi kullanmanız size artı kazandıracaktır. Bu yüzden sektör seçimlerinizi yapmadan önce, yeteneklerinizi değerlendirmeli ve nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz.

Kastamonu reklam ajansları daha çok reklam projelerinde yer alarak ünlü olmak isteyen gençler tarafından ilgi görmektedir. Reklam projelerinde yer almak isteyen kişiler Kastamonu reklam ajanslarına başvuru yapmaktadır. Ancak bu sektöre girebilmeniz için de eğitimleriniz olması gerekmektedir. Model ve mankenlik sektöründe olan kişiler, diğerleri gibi eğitim almadan da reklam projelerinde yer alabilir.