Oyuncu olmak ve ekranlarda tanınmış bir yüz olmak isteyen adayların bu yolda ilerleme kaydedebilmesi açısından cast ajans firmaları ile birlikte bir araya gelebilmesi gerekmektedir. Bu yolda yalnız olmak oyuncu adaylarının yıpranmasına ve hatta bir çok durumda pes etmesine sebep olabilmektedir. Kayseri Cast Ajansları bu yolda yürümeye yönelik olarak karar almış olan oyuncu adaylarının bu zorlu süreç içerisinde en az problem ile karşı karşıya kalabilmesi konusunda oyuncu adaylarının yanında olarak adaylara destek vermektedir.

Kayseri Cast Ajans başvurusu ile birlikte bu yolda ilk adımlarını atmış olan oyuncu adayları bu yolda hem bilgi birikimi hem de tecrübe dolu zamanlar geçirebilmesi adına oyuncu adaylarına yardım sağlayabilmektedir. Cast ajans yetkilileri ile birlikte oyuncu adaylarına yönelik olarak hazırlanmakta olan eğitimler bir çok oyuncu adayının hayatını değiştirebilmesi aşamasında en büyük artıları kazandırabildiği gibi yeteneğinin de fark edilmesi aşamasında farkını ortaya koyabilmektedir. Cast Ajanslar ile birlikte oyuncu olabilme her ne kadar pratik bir hale gelmiş gibi görünse de bu şekilde oyuncu adaylarının sağlam fakat emin adımlar dâhilinde tavırlar sergilemesi gerekmektedir.

Kayseri Dizi-Film Ajansları olarak ta dizi ve filmlerde yer alan oyuncuların bu yolda yürümesi ve başarı kazanabilmesi aşamasında da büyük artılara sahip olan bir kuruluştur. Oyuncu olmak gözde mesleklerden olabilmesinin yanı sıra tüm gözlerin üzerinde olduğu bir meslek olduğu ayrıntısı da unutulmamalıdır. Oyuncu olmak bir çok açıdan örnek alınan ve de örnek tavırlar sergilenmesi gereken bir meslek olarak ta diğer meslek gruplarından kendisini ayırmayı başarabilmektedir. Oyunculuk yolundaki zoru mücadelelerin sonunda başarılı bir yıldız olmak isteyen adayların bu yoldaki zorlukları görmezden gelmeleri ile değil bu problem ile karşılaşabilmeleri durumundaki çözüme yönelik olarak tutum ve davranış içerisinde olmaları gerekmektedir. Oyuncu olabilme yolu içerisindeki sıkıntılar oyunculuğun olmasa olmazları arasında yerini alabilmelidir ki oyuncu adaylarını bu yönde geliştirebilsin ve olgunlaştırabilsin. Oyuncu kendisini bu şekilde zorluklara karşı göğüs gerebilme imkânına sahip olabilmektedir. Kayseri Mankenli ajanslarının en temel ilkeleri arasında zorluklar ile mücadele maddesi yerini alabilmektedir.