Yaşadığımız çağda meşhur olmanın birden fazla yöntemi vardır. Hatta bazı insanlar hiç farkında olmadan bile sosyal medya sayesinde meşhur olmaktadır.

Hayatın internet ve sosyal medya etrafında şekillendiği şu dönemde bu araçları doğru kullanmak önemlidir. Örneğin artık sosyal medya fenomeni olarak herkesçe bilinen kişiler oyunculuk dünyasına adım atmaya başlamıştır. İnternetin gücünü bu yönde kullanan fenomenler gerek filmlerde gerekse dizilerde boy göstererek internet kullanıcısı olmayan bireyler tarafından da tanınmaya başlanmıştır.

Oyunculukla gelen ünün hayalini kuran pek çok insan cast ajanslarına  başvurmaktadır. Bu yöntem oldukça doğru ve gereklidir. Çünkü ajanslar insanlara bambaşka bir dünyanın kapılarını açmaktadır. İstenilen rollere ulaşmak ve herkes tarafından tanınmak için cast ajansları da en az sosyal medya kadar iyi kullanılmalıdır. Ajansların güvenilir olması da gelecek açısından hayati önem taşımaktadır.

Oyunculuk yapmayı kabul etmiş kişi şüphesiz ki meşhur da olacaktır. Fakat pek çok işte yer almış, adını ülkemizde duyurmuş oyuncular bu ünden hoşlanmadıklarını belirtmektedir. Onlar sadece oyunculuk yapmayı sevdiklerini söyleseler de oyunculuk ve ünü birbirinden ayırmak mümkün değildir. Bu sebepten oyunculuk hayali kuran insanlar ince eleyip sık dokumalıdır. Şöhret olmak her türden insanın kaldırabileceği bir yük değildir. Bunun için çeşitli psikolojik desteklerin alınması ve doğru insanlarla çalışılması gerekmektedir. Doğru insanlarla doğru işlerde çalışmak oyuncunun hem kalitesini artıracaktır hem de zorlu zamanlarında kendisine fayda sağlayacaktır. Çünkü kolay gibi görülse de üne alışmak belli bir zamanı ve sabrı gerektirmektedir. İnternetin de sayesinde artık ünlü insanların özel bir hayat yaşamaları çok zordur. Ünlü oyuncular bazen hayranları tarafından sınırları zorlayan hareketlere de maruz kalmaktadırlar.

Oyunculuk sayesinde meşhur olmanın bir farklı bir yönü vardır. Örneğin Harry Potter’ı herkes bilir ve herkesin gözü önüne renkli gözlü bir gencin fotoğrafı gelir. Ama Daniel Radcliffe kimdir sorusunun cevabını serinin hayranları ve sinemaseverler haricinde cevaplayan çıkamayacaktır. Yani oyunculuk kimi durumlarda rolü meşhur edebilmektedir. Rolün, oyunculuğun üstüne çıkması veya oyuncuyla bütünleşmesi kimi zaman istenilen bir durumken zararlarının olduğu da kabul edilen bir gerçektir.