Oyuncu olmak isteyen her aday kendisini bu yolda başarıya götürmek ve ünlü bir yıldız olmak ister. Bu durum bir çok oyuncu adayı için her ne kadar hayal gibi görünse de geçmiş yıllarda ekranlarda yer alan başarıları ile sürekli gündemde yer edinmiş olan isimlerin bu yollardan geçerek o zirvede olduğunu bilmek gerekir. Oyuncu adayları kendilerini bu alanda en iyi şekilde geliştirmeli ve gelecekteki yıldızlardan bir tanesi de kendileri olabilme yolunda olmalıdırlar. Her oyuncu cast ajans ile irtibata girdiği andan itibaren hayallerindeki yere sahip olmak için bir çok eğitim ve bir çok zorluk aşamalarından geçmektedirler. Tek amaç geleceğin yıldızı olabilmedir. Oyuncu olmak için adaylarda azim olması şartı olmazsa olmaz şartlardan bir tanesidir.

Bu yolda ilerleyebilmenin tek yolu başarı ve azimden geçmektedir. Oyunculuğun temel şartının kesinlikle ihlal edilmemesi gerektiğini başarısız bir noktaya gelinmeden anlayabilmek ya da o noktaya gelinmiş ise bile bu sıfır noktasından en hızlı bir şekilde çıkılması şarttır. Dibe vurduğu anda bir oyuncu adayı kesinlikle pes etmemiş se bu adayın çıkışı yaparak yükselişi uzun zaman almayabilir. Fakat bu başarısızlık sonucunda umutsuzluk içine girilmişse bu nokta oyuncu adayları için çıkılmaz bir durum haline gelebilir. Her oyuncu adayı başarıyı arzu eder fakat çalışmak ve bu yolda doğru kararlar almak için pratik düşünce devreye girer. Pratik bir düşünceye sahip olan oyuncu adayında olması gereken kurallardan bir tanesi de bu çözüm bulabilme yani pratik zekâ kabiliyetidir.

Oyunculukta kazanan olmak için her tür fırsatı değerlendirmenin yanı sıra bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirme konusu oyuncu adayının düşünce özgürlüğüne bırakılmış bir olaydır. Oyunculuk için ajanslar ve eğitmenler en iyinin, en doğrunun yetiştirmekte oldukları adaylar için istemektedirler. Eğitmenlerinin bilgisi dâhilinde bu yolda yürümek adaylar için en akıllıca çözümlerden bir tanesidir. Oyunculukta kazanan olmanın kuralları düşünerek hareket edilmesini gerektirir. Her oyuncu adayı öncelikle yeterli seviyeye gelmelidir ki başarıyı yakalayabilsin.