Oyuncu olabilmek ve de en iyiler arasında yer almak isteyen adayların bu aşama içinde en iyiler arasında olabilmesi ve de bu meslek dalının gereksinimlerini yerine getirebilmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekmektedir. Oyuncu olmak isteyen adayların akıllarında yer alan birçok soru bulunmaktadır. Bu detaylar arasında yer alan sorulardan bir tanesi de oyuncu olmak için belli bir yaş kriterine sahip olunup olunmayacağıdır. Oyunculuk birçok kişinin daha küçük yaşlarında bu meslek dalının gereksinimlerini yerine getirebilmek adına bir çok eğitim ve de tecrübe kazanmaları gerekmektedir. Oyunculuk yolunda ilerleyebilmek isteyen her adayın bu süreç içinde eğitim –yetenek detaylarının yanı sıra bu sektör için heyecanlı olmaları da önemli bir detay olmaktadır.

Oyunculukta yetenek ve eğitim faktörlerini yerine getiren bireylerin bu süreç içinde herhangi bir şekilde yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Cast ajans firmalarına başvurular sağlayan adayların başarılı bir şekilde bu sektörde yer alabilmeleri ve de başarılı bir şekilde ilerlemeler sergileyebilmeleri için yaş faktörüne karşı herhangi bir şekilde takılı kalmamaları yalnızca ve yalnızca kendilerin geliştirebilmek için çabalar sarf etmeleri gerekmektedir. Modellikte ya da mankenlikte olduğu gibi oyuncu olmak isteyen adayların bu aşama da yalnızca tecrübe kazanabilmeleri gerekmektedir.

Modellik-mankenlik ya da oyunculuk en göz önünde olan meslek dalları arasında yer almasından dolayı her bireyin bu yolda bakımlı ve kendilerine özen göstermeleri gerekmektedir. Fakat bu sektör için herhangi bir şekilde bir yaş detayına karşı takılı kalmamaları gerekmektedir. Yaş sınırı ile kısıtlı bir sektör olmadığının bilinmesi adaylar için büyük bir avantaj olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Yeni yüzler arayan cast ajans firmalarına başvurular sağlayan bireylerin bu aşama içinde yaş ile alakalı bir detaya takılı olunmadığını ve de yalnızca meslek ile alakalı detaylar ile ilgilenildiğinin bilinmesi adaylar için büyük bir artı durumunu da ortaya koyabilmektedir. Oyunculuk için yaşlı isimlere de ihtiyaç olunduğunun da bilinerek bu yönde hareket edilmesi gerekmektedir. Oyuncu adayı olmak isteyen her bireyin yaş detayına dikkat etmeleri gereksiz bir detay olabilmektedir.