Oyunculuk, yediden yetmişe birçok kişinin katılım sağlayarak kariyer yapmak istediği bir meslek grubu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu meslek grubunda yer alarak faaliyet gösteren ve iyi yerlere gelme şansı yakalayan insanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu aşamada adaylara yardımcı olmak ve bu yolda onların elinden tutmak için bazı firmalar hizmet vermektedir. Söz konusu firmalar, cast ajansları olarak adlandırılmışlardır. Cast ajansları sayesinde hayal ettiği sektöre katılan ve kariyer yaparak herkes tarafından tanınan biri haline gelen birçok aday bulunmaktadır. Adaylara bu yolda destek veren cast ajans firmaları, günümüzde oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Yani oyunculuk sektörüne katılım sağlamak isteyen kişiler, cast ajanslarına başvuru yaparak sektöre ilk adımlarını atabilmektedir.

Oyunculuk yapmak isteyen kişilerin prodüksiyon şirketlerinin değerlendirmelerinde de büyük bir başarı elde etmeleri gerekli olacaktır. Adaylar, ilk olarak cast ajanslarına başvuru yapmakta ve firma tarafından çağrılmayı beklemektedir. Bu adaylara geri dönüş sağlandıktan sonra ise fotoğraf çekimleri gerçekleşmektedir. Prodüksiyon şirketleri, fotoğraf çekimlerinde başarılı olan adaylar ile birlikte deneme çekimleri gerçekleştirirler; ancak ilk olarak adayların prodüksiyon şirketleri tarafından fark edilmesi gerekli olmaktadır. Yani prodüksiyon şirketleri, fotoğraf çekimleri sonucunda beğendiği ve uygun gördüğü adayları bünyesine dahil etmektedir. Eğer siz de prodüksiyon şirketlerinin gözünde ön plana çıkmak ve bir an önce oyunculuk sektörüne dahil olmak istiyorsanız daima kendinize güvenmelisiniz. Kendine güvenmeyen kişiler, hem cast ajansları hem de prodüksiyon şirketleri tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Bu sebeple hangi sektör olursa olsun her zaman kendinize güvenmeli ve bu doğrultuda faaliyet göstermelisiniz.

Hayal ettiğiniz meslek grubuna katılmak için doğru firmalarla çalışmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Dolayısıyla firma seçmeden önce ilk olarak bir araştırma yapabilir ve yaptığınız bu araştırma doğrultusunda çalışacağınız firmayı belirleyebilirsiniz. Doğru, kaliteli ve güvenilir firmalarla çalışmak sizin için büyük bir artı olacak ve oyunculuk sektörüne katılımınızı hızlandıracaktır. Siz de kendiniz için uygun firmayı bularak hemen bir başvuru yapabilir ve oyunculuk sektörüne büyük bir adım atabilirsiniz.

 

kaynak: http://www.oyuncuajanslar.com/cast-ajans-ve-oyuncu-adayi-iliskisi/