Survivor yıllardır TV’de yer alan ve en çok izlenen programlar arasında yer alır. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı Survivor geçtiğimiz bir ay içerisinde Cumartesi ve Pazar akşamlarının en çok izlenen yarışma programı olmuştur. Acun Ilıcalı’nın kendi kanalında yayınlanan program son bir ay içerisinde rating listelerinde baş sıralarda yer alıp izleyicisinin ilgisini yayınlandığı günden bu yana toplayan başarılı bir yarışma programı olma statüsüne imzasını atmıştır. Bakılan Tv programları içerisinde;  izleyici indeksleri incelendiğinde insanların takip ettiği birçok TV programı arasında amacına en uyun hizmeti yapmış ve halkın beğenisini, takdirini toplamıştır.

Heyecanı giderek artan program dün gece eleme yaptı ve izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başardı. Dün gece yapılan eleme öncesi ünlüler ve gönüllüler adasında birçok kulis yapılmış ve eleme için kimlerin aday olacağı konusunda kararlar alınmıştı. Daha önceki bölümlerde dokunulmazlık sembolünü kazanan Sema Aydın kural gereği eleme için kendi takımında bir kişinin ismini verecekti. Gönüllüler takımından da daha önceki haftalarda belirlenmiş olan iki isim Volkan ve Ogeday eleme potasındaydılar. Sema Aydın dünkü eleme gecesinde İlhan Mansız’ın ismini vererek daha önceden belirlemiş oldukları grup stratejisine sadık kaldı.

Eleme dört aday olması gerektiği için geleneksel bir oylama yapıldı. Oyuncular arasında yapılan oylamaya bağlı olarak Milli Boksör Adem Kılıçcı’da eleme potasına giren ünlülerden oldu. Bu durumda ünlüler adasında İlhan Mansız ve Adem Kılıçcı gönüllüler adasında ise Volkan ve Ogeday eleme adayları isimleri oldu. Gönüller ünlülerden elemeye çıkan isimleri beklemediği için hayal kırıklığına uğradı. Çünkü gönüllüler takımının ünlüler adasında geliştirilen stratejiden haberi yoktu. Ünlüler adasında yine Milli Boksör olan Sabriye Şengül’ün elenmemesi için takımda en güçlü adayların elemeye çıkarılması konusunda bir koalisyon yapılmıştı. Sabriye’nin elenmemesi için yapılan straji de Adem Kılıçcı ve İlhan Mansız bir nevi kendini taşın altına atmış oldu. Gönüller adasında ise böyle bir bağlılık ve koalisyon olmadığı için zaten kendi içinde gruplaşmış olan ada takım arkadaşlarından birini kaybedecekti. Eleme gecesi boyunca sonuçları heyecanla bekleyen tüm adaylardan önce kısa durum için görüşleri alındı. Daha sonra elenen ismin açıklanmasıyla rahatlayan ünlüler adasının yaptığı stratejinin tutmuş olması hepsini sevindirdi Çünkü Kıbrıs finalinden önce adadan elenen isim gönüllüler adasından Volkan olmuştu. Volkan arkadaşlarına kısa bir veda konuşması yaparak adayı terk etti.