Cast ajansı, başvuru yapan adaylara pek çok çalışma alanı sağlamaktadır. Bu alanlara çalışan alımı, o mesleğin gerektirdiklerini sağlayıp sağlamadığınıza göre yapılır. Yüz mankeni olmak isteyenlerin, pürüzsüz, akne ya da akne izi olmayan, güneş lekesi bulunmayan ve herhangi bir piercinge sahip olmayan yüzleri olması gerekir. Yüz mankenliği yaptığınız süre boyunca cildinize zarar verecek her türlü şeyden kaçınmalısınız. Yağlı ve baharatlı yiyecekler yüz güzelliğinizi bozacak türden şeylerdir. Bu yüzden olabildiğince az yemeli, hatta hiç yememelisiniz. Ucuz makyaj malzemesi kullanımından kaçınmalısınız çünkü kalitesiz ürünler yüzünüze zarar verebilir bu da çalışma hayatınızı olumsuz yönde etkiler. Yüz mankeni olmak isteyenlerin bazı şeylerden fedakarlık etmesi gerekir. Bu meslekte dikkat etmeniz gereken tek şey yüz güzelliğinizdir çünkü bütün işiniz yüzünüze bağlıdır. Yüzünüzde oluşacak bir bozulma bütün işinizin bitmesine sebep olacaktır.

Yüz mankenliği cast ajans başvuruları diğer ajans başvuruları ile aynıdır. İnternet üzerinden başvuru formunu sizden istenilen kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve fotoğraflarınızla doldurmalısınız. Yaşadığınız şehir de cast ajansının ofisi mevcutsa gidip yüzyüze bir başvuru da yapabilirsiniz. Yapılan bütün yüz mankenliği cast ajans başvuruları değerlendirilir ve yüz mankenliği için uygun olanlar profesyonel fotoğraf çekimi için cast ajansına çağırılır. Bir manken adayı için önemli olan bir şey de cats ajansının fotoğraf çekimidir. Doğru ışıkla çekilen fotoğraflar sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yüzden cast ajansları fotoğrafçı olarak her zaman profesyonellerle çalışırlar. Bir prodüksiyon şirketi manken adayını, cast ajansları tarafından çekilen fotoğraflar sayesinde görürler. Bir fotoğraf çekimi ne kadar düzgünse prodüksiyon şirketleri adayı o kadar çok beğenecektir.

Cast ajanslarına başvuru öncesi dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır; cast ajansının güvenilirliği. İnternetten arattığımızda karşımıza pek çok cast ajansı çıkmaktadır. Önemli olan bunlar arasından en güvenilir olanını bulmaktır çünkü prodüksiyon şirketleri de her cast ajansıyla çalışmaz ve onaların güvenilirliğine dikkat eder. Bir cast ajansının güvenilirliği çalıştığı prodüksiyon şirketlerinden ve menajerliğini yaptığı ünlü isimlerden belli olur.